24. Araştırma Zirvesi’nde tema “Gayenin Gücü”

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği Araştırma Zirvesi Power of Purpose – Gayenin Gücü” ana temasıyla 7-8 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

24 yıldır kesintisiz olarak devam eden Araştırma Zirvesi bu sene salgın sebebiyle online olarak gerçekleştirilecek. İlk kez global olarak düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını TÜAD Yönetim Kurulu Başkanı ve ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken yapacak. Yurt içi ve yurt dışından etkinliğe katılacak önde gelen isimler, iş dünyasına, gündeme uyum sağlarken kurumların yol haritalarını nasıl belirlediklerini ve bu haritalara bağlı kalmalarını sağlayan stratejileri sunacak.

Zirvede bu yıl ana tema doğrultusunda; iş dünyasında araştırmaların önemi ve şirketlerin gayelerinin belirlenmesinde araştırmaların nasıl yol gösterici olduğu vurgulanacak. Her gün yaşanılan siyasi, ekonomik, toplumsal ve kişisel krizlerin, kurumların ve şirketlerin gayelerinden sapmama noktasındaki anahtar rolleri üzerinde durulacak. Yeni nesillerin marka tercihlerini, kurumların gayelerini de dikkate alarak belirlediği günümüzde, markaların sadece ürün/hizmet satmak yerine, deneyim yaşatma ve fikir verme yaklaşımları da ele alınacak. Zirve boyunca, marka gayesinin dönüştürücü gücü ve faydalı marka öyküleri ele alınacak.

Araştırma sektörünün yanı sıra pazarlama, iletişim, medya, akademi, marka ve reklam dünyasından uzmanları da bir araya getiren zirvenin sunuculuğunu bu yıl Simge Fıstıkoğlu üstlenecek.

Araştırma Zirvesi’nde Türkiye’den ve yurtdışından konuşmacılar 

24. Araştırma Zirvesi’nin birinci gününde ilk konuşmayı Heart-Data’nın kurucusu ve Starbucks Coffee Japan’da, Head of Marketing Division olarak görev yapan Vanessa Oshima gerçekleştirecek. Bu yıl Araştırma Zirvesi’nin ana aponsorluğunu üstlenen NielsenIQ Senior Vice President APAC EMEA Intelligent Analytics &Turkey GM’si Didem Şekerel Erdoğan, ESOMAR Başkanı Kristin Luck, MRS CEO’su Jane Frost, Ülker CMO’su Aslı Özen Turhan, Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, GF Media Director Grant Feller, Arçelik Turkey Marketing Director Mehmet Tüfekçi ve Mintel Senior Trend Strategist & Brand Futurist’i Dr. Behice Ece İlhan konuşmacılar arasında yer alıyor.

Zirvenin ikinci gününün ilk konuşmasını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Gazeteci Dr. Fatoş Karahasan “Türkiye’nin Faydalı Marka Öyküleri” konusuyla gerçekleştirecek. Kantar Insights Division’dan Daren Poole, Cauliflower Founder& Managing Director Lukas Waidelich, Anadolu Efes Turkey Corporate and Regulatory Affairs Director Selda Susal Saatçi, REM People Co-Founder & Vice President of Business Development Emre Haraççıoğlu ve Kubi Kalloo CEO’su Kristin Hickey zirvenin diğer konuşmacıları arasında bulunuyor.

Birinci ve ikinci günde ayrıca Cemil Demirbakan ve Yüksek Sadakat konserleri olacak.

NielsenIQ, Ülker, Petrol Ofisi, Arçelik, Anadolu Efes, REM People, Akademetre Research, Kantar, GfK, Sia Insight, Yemek Sepeti, Kahve Dünyası, Fairy, Sor Research, YouGov ve Speed Medya’nın destekleriyle düzenlenecek olan 24. Araştırma Zirvesi’yle ilgili ayrıntılı bilgi etkinliğin internet sitesinden alınabilir.