NEDİR?

İnternet adeta dev bir Mecidiyeköy. Kalabalık, gürültülü, karmaşık ama bir şekilde bütün yollar ona çıkar. İşimize yarayan kısmını alabilmek için konu dışı sayısız şeye maruz kalırız. İşte Haylayt bültenleri yüzlerce kaynağı tarar, olan biteni ve olup bitecekleri süzgeçten geçirerek -adı üzerinde- sadece önemli ve gerekli kısımların altını çizer. Trafik veya abone sayısı kaygısına düşmez, insanı yormaz.


Peki Haylayt’ın kurucusu kimdir?

Akın. 15 yıla yakın bir süredir medya ve reklam endüstrisinin içinde. Pazarlama iletişimi sektör dergisi Campaign’in editörlüğünü ve yayın yönetmenliğini, teknoloji dergisi Stuff’ın yayın yönetmenliğini, farklı dergileri bünyesinde barındıran Lift’in içerik direktörlüğünü yürüttü.

Kristal Elma Yaratıcılık Festivali ve Turkcell Teknoloji Zirvesi gibi devlerin yanı sıra irili ufaklı birçok etkinliğin konsept tasarımına, programına, iletişimine katkı verdi. 500’den fazla konuşmacıyla bizzat muhatap oldu 🙂

Alanının ilklerinden sayılabilecek Dijital İşler adlı bloguyla pazarlama iletişimi başta olmak üzere ‘dijital’ ağırlıklı konular hakkında atıp tuttu. Dünya Halleri adlı sitede yaklaşık bir yıl ‘haftanın özetini‘ çıkardı.

Halen markalara pazarlama iletişimi ekseninde içerik ve etkinlik projeleri hazırlıyor. Kalan zamanlarda da üç dört ayrı bülten yayınlayıp yenileri için planlar yapıyor.


Her türlü dilek, şikayet ve önerileriniz için: akin@haylayt.net