Nedir?

  • Pazarlama iletişimi ekseninde; medya, eğlence, teknoloji, iş yaşamı, girişimcilik, tasarım gibi konulara eğilen haftalık bir bülten olarak tanımlamak mümkün Haylayt’ı.
  • Bültenin her hafta sonu e-posta kutunuza düşmesini isterseniz sayfanın sonundaki formdan abone olabilirsiniz, istemezseniz de yine burada okuyabilirsiniz.
  • Haylayt hafta boyunca olup biten önemli olayların altını çizer. Bunun yanı sıra araştırma ve raporlar ışığında, yakın geleceği anlamaya dair öngörülere de yer verir.
  • Sınırlı vaktinizi verimli kullanmak için kısa cümleler kurmaya çalışır, görsel kullanma konusunda cimri davranır.
  • Gündemi sadeleştirerek ve kategorilendirerek yormadan aktarır.
  • Derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için, bahsi geçen her içeriğin kaynağına yönlendirme yapar.
  • Kurum haberlerini basın bülteni coşkusundan ve klişe kalabalığından sıyırıp vermeye çalışır. 
  • Ortamı ‘aneliz şelalesine’ çevirmeden, minimum yorum ve eleştiriyle maksimum bilgiyi paylaşır.

Peki ben kendimde nasıl böyle bir yayın hazırlama hakkı görüyorum? ‘Bu ortamlarda’ geçen 10 yılı aşkın çalışma hayatımda hep medya ve pazarlama iletişiminin kesiştiği noktalarda bulundum. Sektör dergilerinden Campaign Türkiye’nin ikinci sayısında editörlükle başlayan yolculuğum, derginin yayın yönetmenliğiyle devam etti. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali dahil çok sayıda sektörel etkinliğin hayata geçişinde rolüm oldu. Daha sonra, şu an yapmaya çalıştığım şeyin küçük bir provası niteliğinde, bir yıl boyunca “haftanın pazarlama iletişimi” adlı bir seri hazırladım. Çok uzun zamandır atıl durumda olsa da, 9 yıl önce başladığım blogum yine medya ve pazarlama alanının ilk bloglarından sayılır. Arada teknoloji yayınları yönettim, hala çeşitli marka ve kurumlara içerik, pazarlama ve etkinlik temelli projeler üretmeye devam ediyorum. Özetle, en azından, ilk sayımıza şöyle bir göz atmanız için yeterli neden var.

Şikayet, öneri ve acımasız eleştirilerinizin yanı sıra burada yer verilmesinin uygun olacağını düşündüğünüz ajans ve şirket haberleriniz için de akin@haylayt.net’i kullanabilirsiniz. (On paragraf uzunluğundaki klişe bir basın bülteni değil de kısa bilgi notu gönderirseniz iki taraf için de daha verimli olur tabii ki.)

Bültenlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Haftalık Bülten aboneliği için bilgilerinizi aşağıdaki forma bırakabilirsiniz. Formu doldururken çerez ve gizlilik politikasını da kabul etmiş olursunuz.